-
NIEWAŻNA UMOWA ZAWARTA Z BANKIEM BPH
Z radością informujemy, że dziś (tj. w dniu 13 sierpnia 2024 r.) Sąd Okręgowy w Warszawie, XXIV Wydział Cywilny, wyrokiem ustalił nieważność umowy kredytu zawartej przez Klientki Kancelarii z Bankiem BPH z siedzibą w Gdańsku (poprzednio: GE Money Bank S.A. z siedzibą w Gdańsku), a także zasądził od banku na rzecz kredytobiorczyń zwrot dochodzonych pozwem…
-
RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL NIEWAŻNA UMOWA
Z radością informujemy, że w dniu 9 sierpnia 2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, I Wydział Cywilny, III Wydział Cywilny, wyrokiem ustalił nieważność umowy kredytu zawartej przez Klienta Kancelarii z Raiffeisen Bank International AG (poprzednio: EFG Eurobank Ergasias S.A. Oddział w Polsce), a także zasądził dochodzone pozwem kwoty. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Sprawa prowadzona…
-
UNIQA – prawomocny wyrok zasądzający zwrot pobranej opłaty wstępnej
Z radością informujemy, że w dniu 8 sierpnia 2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXVII Wydział Cywilny, na skutek złożonej przez nas apelacji od wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie, I Wydziału Cywilnego z dnia 18 września 2023 r. (sygn. akt: I C 1582/22), zmienił zaskarżony wyrok i zasądził na rzecz Klientki Kancelarii zwrot…
-
PKO BP – PRAWOMOCNE POSTANOWIENIE O UDZIELENIU ZABEZPIECZENIA
Z przyjemnością informujemy, że Sąd Apelacyjny w Warszawie, I Wydział Cywilny, postanowieniem z dnia 27 czerwca 2024 r. wydanym na skutek zażalenia strony powodowej na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 28 marca 2023 r., sygn. akt: XXVIII C 4126/21, zmienił zaskarżone postanowienie i udzielił Klientowi Kancelarii zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności zawartych umów…
-
Vienna Life – prawomocny wyrok zasądzający zwrot pobranych opłat w związku z wypłatą świadczenia wykupu
Z satysfakcją informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXVII Wydział Cywilny, na skutek złożonej przez nas apelacji od wyroku Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, II Wydziału Cywilnego z dnia 28 listopada 2022 r. (sygn. akt: II C 287/22), zmienił zaskarżony wyrok i zasądził na rzecz Klienta Kancelarii…
-
Sankcja kredytu darmowego w orzecznictwie TSUE
Temat sankcji kredytu darmowego staje się coraz bardziej znaczący. Pojawiły się więc również pierwsze wątpliwości interpretacyjne wymagające interwencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W końcu sama sankcja wywodzi się właśnie z przepisów unijnych – jest implementacją dyrektywy 2008/48/WE. Z uwagi jednak na fakt, iż jest ona naprawdę daleko idąca – konsument bowiem otrzymuje „darmowy” kredyt, spłacając…