• Prezes UOKiK wspiera klientów AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. w sporach o zwrot świadczenia wykupu

    Prezes UOKiK opublikował w dniu 13 lutego 2016 roku kolejnych sześć istotnych poglądów w sprawie przeciwko AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., dotyczących sporów między konsumentami a powyższym towarzystwem ubezpieczeniowym o treść postanowień Ogólnych Warunków Ubezpieczenia umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, na podstawie których pobierane jest od konsumentów świadczenie wykupu.

  • Ostrzeżenie konsumenckie

    Prezes UOKIK wydał ostrzeżenie konsumenckie. Jest to już 3 tego typu ostrzeżenie wydane w ostatnim czasie przez Urząd. Tym razem Prezes UOKIK przestrzega przed  firmą pożyczkowa European Financial Corp., która nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, w sytuacji, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy pożyczki. Opłaty te wynoszą, w zależności od wartości umowy, od 1500…

  • Dochodzenie roszczeń związanych z kredytami w CHF

    Niezależnie od dochodzenia roszczeń związanych z umowami ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (tzw. polisolokaty) Kancelaria doradza i prowadzi również sprawy związanie z dochodzeniem roszczeń związanych z kredytami w walutach obcych (głównie w CHF). Dotyczy to kredytów indeksowanych kursem waluty obcej, a więc kredytów udzielonych w PLN, gdzie zarówno kwota kredytu, jak i wysokość…

  • PARETO II – uznana za nieważną

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w prowadzonej przez Kancelarię sprawie dotyczącej roszczeń z umowy grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Pareto II, Sąd uznał umowę za nieważną od samego początku, jako sprzeczną z istotą stosunku zobowiązaniowego. Sąd w pełni podzielił argumentację Kancelarii, iż umowa została skonstruowana przez towarzystwo w taki…

  • PREZES UOKIK wydał 5 istotny pogląd w sprawie

    Także i tym razem Prezes UOKIK wypowiedział się w sprawie dotyczącej klientów mBank S.A. toczących spór mający związek z zaciągniętym przez nich kredytem w CHF. Zdaniem urzędu, postanowienia określające wysokość oprocentowania i sposób ustalania kursów wymiany walut są zbyt ogólne, a tym samym – niedozwolone. Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Prezesa UOKiK. https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12687 Z…

  • Polisolokaty – wygrane w Sądzie

    Z największą przyjemnością informujemy, iż w prowadzonych przez Kancelarię sprawach dotyczących zwrotu kwot pobranych przez towarzystwa ubezpieczeń w związku z umowami ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, w ostatnim czasie zapadło wiele wyroków korzystnych dla konsumentów. Sądy w pełni podzielają argumentację Kancelarii, iż zapisy umów pozwalające towarzystwom na pobieranie określonej kwoty pieniężnej w związku…

  • Czwarty istotny pogląd w sprawie wydany przez Prezesa UOKIK

    Prezes UOKIK nie próżnuje. Od czasu nadania mu nowych kompetencji związanych z możliwością przedstawiana istotnych poglądów w sprawach dotyczących konsumentów, Prezes UOKIK już po raz 4 wydał istotny pogląd w sprawie. Tym razem sprawa, w której interweniował Prezes UOKIK dotyczy sporu konsumentów z Euro Bankiem w związku z umową o kredyt hipoteczny waloryzowany kursem franka…

  • Prezes UOKIK po raz koleny prezentuje stanowisko zawierające istotny pogląd dla sprawy

    Prezes UOKIK wydał kolejny istotny pogląd w sprawie dotyczącej roszczeń konsumentów. Podobnie, jak w przypadku poprzednio wydanych poglądów, także i w tym przypadku chodzi o roszczenia klientów banku w związku z kredytem CHF. Sprawa na gruncie której wydany został przedmiotowy pogląd dotyczy klientów mBanku S.A. i zawartego w umowie o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych…

  • Prezes UOKIK wydał kolejny istotny pogląd w sprawie kredytów w CHF

    Prezes UOKIK już po raz drugi zajął stanowisko w kwestii kredytów w CHF. Tym razem skierował on do Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi pismo zawierające istotny pogląd dla toczącej się przed tamtejszym Sądem sprawy z powództwa konsumentów przeciwko mBank S.A. Z przedstawionego przez Prezesa UOKIK stanowiska wynika, iż klauzule stosowane przez mBank w…

  • Ubezpieczenie niskiego wkładu – kolejna klauzula wpisana do rejestru niedozwolonych klauzul umownych

    Do rejestru niedozwolonych klauzul umownych prowadzonego przez Prezesa UOKiK w dniu 12 czerwca 2015 r., pod numerem 6068 wpisana została nowa klauzula dotycząca tzw. ubezpieczeniem niskiego wkładu. Chodzi o klauzulę stosowaną przez BRE Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (aktualnie: mBank S.A. z siedzią w Warszawie) w umowach kredytów walutowych.